Komputer w szkole

Komputer w szkole to dziś żadna nowość, a w wielu przypadkach nawet konieczność. Zastosowanie komputeryzacji sprzyja zwiększeniu efektywności nauki oraz sprawieniu, że będzie się wydawała bardziej różnorodna i atrakcyjna dla uczniów.

Wielu młodych ludzi swój wolny czas spędza przed komputerem. Jest to dla nich środek komunikacji, poza tym służy zapewnianiu rozrywki oraz pomaga w rozwijaniu zainteresowań, na przykład przez prowadzenie bloga czy wyszukiwanie informacji związanych z pasją danej osoby.

Gdy uczeń ma do dyspozycji komputer w szkole czuje, że o coś innego, ciekawego i bardziej atrakcyjnego niż siedzenie w ławkach i przepisywanie notatek z tablicy. Aby jednak komputer w szkole spełniał swoją funkcję, należy dobrze przemyśleć jego zastosowanie i rolę, jaką ma spełniać.

Komputery w placówce oświatowej mogą znajdować się w sali lekcyjnej, przeznaczonej do nauczania informatyki lub innego przedmiotu, związanego z komputerami. W takim miejscu najlepiej połączyć Internet, który będzie można odłączać wedle potrzeb, aby uczniowie skupili się na aktualnych zajęciach, a nie ma przeglądaniu sieci. Komputery w szkole pozwalają na nauczenie młodzieży, jak korzysta się w wielu programów, których znajomość przyda im się w przyszłości. Pakiet biurowy MS Office jest bazą, ale można zaznajomić ich również z obsługą ciekawych programów graficznych oraz narzędzi do atrakcyjnego prezentowania danych. Później przychodzi czas na naukę korzystania z Internetu, na co młodzież zazwyczaj reaguje pobłażliwymi uśmiechami.

Niejeden uczeń uważa bowiem, że Internet nie ma przed nim tajemnic, a na jego obsłudze zna się przecież o wiele lepiej niż jego rodzice. Nauczyciele mogą jednak pokazać młodym ludziom, że to, co wiedzą na temat globalnej sieci to tylko niewielki wycinek całej ej wiedzy i warto ją zgłębić, aby przekonać się, jak wielki potencjał ma Internet. Warto skorzystać również z e-learningu, pozwalającego na nauczanie przez Internet. Form jest naprawdę wiele: przez konsultacje z nauczycielem na specjalnych platformach po pisanie sprawdzianów czy testów na komputerze.

 

Zobacz inne:
Nauka dzięki zastosowaniu komputera
Tradycyjne formy nauczania są coraz częściej wypierane przez inne, bardziej
Wybieramy program
Jak wybrać odpowiedni program dla firmy?

BHP

Dlaczego tak ważne jest stosowanie odpowiedniego rodzaju odzieży roboczej?

Głównym powodem jest higiena i bezpieczeństwo, czyli inaczej zasady BHP. Określają one dokładnie jaki strój obowiązuje na danym stanowisku pracy. Niestosowanie się do tych wymogów może powodować niekiedy uszkodzenie zdrowia bądź przewlekłe, nieuleczalne choroby. Wiele osób boryka się z tym problemem, więc jeśli nie chcemy podążać ich śladem, warto przestrzegać wszelkich przepisów w danym zakładzie pracy.

Coraz większa jest różnorodność odzieży roboczej. Ubrania są tworzone z bardzo dobrych jakościowo materiałów, które przepuszczają powietrze i sprawiają, że skóra nie poci się tak mocno. Są również ubrania szyte z bawełny, które mają w sobie domieszki włókien sztucznych. Przeznaczone są do pomieszczeń o sporej wilgotności.

Więcej…

Praca przy komputerze wydaje się lekka i przyjemna. Niestety nie można się z tą tezą zgodzić w stu procentach.

Dlaczego?

Taka praca, niewątpliwie ma znaczenie dla naszego wzroku i kręgosłupa. Wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej i patrzenie na ekran monitora, z całą pewnością ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Po kilku latach takiej pracy zaczyna nam doskwierać ból pleców oraz pogorszenie wzroku. Przepisy BHP, wyraźnie mówią, iż pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom, po pierwsze - należyte oświetlenie w miejscu pracy, a po drugie - okulary korekcyjne. Więcej…

O ochronie przeciwpożarowej, każdy z nas na pewno słyszał.

Gaśnice, węże gaśnicze, hydranty, to przedmioty niemalże obowiązkowe w budynkach lub jego okolicach. Trzeba natomiast wiedzieć, w jakich sytuacjach można z tychże przedmiotów korzystać a kiedy zawiadomić straż pożarną. Na to pytanie odpowiadają przepisy BHP.

Nie korzystamy z nich na co dzień, nie musimy ich znać. Każdy pracodawca, zobowiązany jest do tego, abyśmy między innymi na wyżej postawione pytanie, potrafili odpowiedzieć. Również, zasady BHP mówią, jak zachować się w innych wydarzeniach zagrażających życiu człowieka, jak na przykład powódź, wybuch, zawalenie się dachu. Poznanie takich informacji, spowoduje, że unikniemy paniki, gdyż doskonale będziemy wiedzieć, jak należy się zachować.

Więcej…

Czym jest odzież BHP i jakie są jej rodzaje?

Mówiąc najprościej jest to ubiór, który ma chronić pracowników przed zagrożeniami dla skóry i zdrowia, oraz pozwalać im na wykonywanie swej pracy zgodnie z zasadami higieny. W zależności od tego, jaką pracę wykonujemy i w jakich warunkach przebywamy, musimy uwzględnić te kwestie przy wyborze odzieży roboczej.

Wyróżniamy dwie główne grupy, na które dzielą się ubrania ochronne. Pierwsza z grup tyczy się przede wszystkim ubiorów, które pozwolą nam na pracę zgodnie z zasadami higieny, określonymi przez BHP. Mogą to być, np fartuchy, rękawice lub nakrycia głowy, które stosują, np. kucharze. Takie stroje zaleca się do stosowania głównie osobom mającym styczność z żywnością.

Druga kategoria to odzież robocza, zabezpieczająca pracowników przed wszelkimi niebezpieczeństwami, z którymi mogą mieć styczność w pracy. Dobrym przykładem są strażacy, których stroje muszą być odporne na wysokie temperatury. Poza tym niezbędne są tu wytrzymałe buty i rękawice robocze, w których będą mogli szybko i bezpiecznie się przemieszczać.

Więcej…

Na naszych drogach, szczególnie w okresie letnim, często dostrzec możemy robotników „łatających dziury”  w nawierzchniach.

Aby mogli to czynić, muszą posiadać odpowiednie narzędzia pracy. Jednym z takich przedmiotów jest młot pneumatyczny. Na pewno, przedmiot ten, przyspiesza pracę robotników jednak jest szkodliwy dla zdrowia.

Więcej…

Lekarz to bardzo odpowiedzialny zawód. Musi zatem stosować się do pewnych reguł, zarówno etycznych jak i  zawodowych.

Jedną z takich reguł jest przestrzeganie zasad higieny. Szpital to bowiem sterylnie czyste miejsce. Każdy medyk, musi związku z tym, nosić w miejscu pracy także odpowiedni ubiór. Zwykle jest to odzież robocza w formie kitla, czyli powszechnie mówiąc - „fartucha”. Do wykonywania zabiegów natomiast, lekarze używają odzieży roboczej - jednorazowej. Tak, aby nie przenosić zarazków. Zwykle po zakończeniu operacji, kitel, rękawiczki i maseczki się po prostu wyrzuca do specjalnego pojemnika na odpady medyczne.

Z jakich jeszcze powodów lekarz musi nosić specjalistyczne ubranie?

Także po to, aby pacjent, mógł odróżnić, leżąc w szpitalu- kto pełni daną funkcję. Wszak inne ubranie ma pielęgniarka a inne Pani doktor. Jednak nie ma co ukrywać, że najistotniejszym elementem, jest tu higiena. Ubranie personelu medycznego, musi być zawsze nienagannie czyste. Kiedy się zniszczy, można zakupić je w sklepie z asortymentem dla lekarzy.

Więcej…

Jak już wspomniałem na stronie głównej odzież robocza jest tak różna jak różny jest zawód wykonywany przez danego człowieka.

Omówiłem tam już odzież urzędników jak również zawodów wykonywanych w trudnych warunkach, tak więc tu zajmiemy się innymi profesjami.

Służby zapewniające bezpieczeństwo: policja, straż pożarna, straż miejska, wojsko od swoich ciuchów wymagają nie tylko dobrej prezencji ale i wygody. W gorące dni ciuchy powinny być przewiewne, ich noszenie nie powinno męczyć a buty nie powinny powodować odcisków. Słowem odzież przygotowana z myślą o służbach bezpieczeństwa powinna spełniać wszystkie wymagania niezbędne do komfortowego pełnienia służby. Więcej…

Niedawno pojawił się na rynku interesujący rodzaj odzieży ochronnej.

Jego ogromną zaletą jest zabezpieczenie każdego człowieka przed oddziaływaniem prądu lub urządzeń elektrycznych. Aby jednak tego typu odzież ochronna została dopuszczona do użytku, musi spełnić wiele wymogów. Nie da się ukryć, że jednym z najistotniejszych jest norma ENV50354. Odnosi się ona do ochrony przed skutkami wyładowania łuku elektrycznego. Testowanie tego rodzaju ubioru przeprowadza się w odległości 30 centymetrów od głównego źródła energii. Dopuszczalne wyniki są następujące: klasa 1-4 KA/0,5 s i klasa 2-7 KA/0,5 s. Więcej…

Odzież roboczą możemy podzielić na: Bluzy, Spodnie, Kurtki, Kombinezony.

Dodatkowo możemy wyszczególnić także odzież chroniącą przed utratą ciepła, odzież wodoodporną oraz odzież jednorazowego użytku. W skład odzieży roboczej, chroniącej przed utratą ciepła wchodzą czapki, rękawiczki, kalesony, kominiarki, skarpety oraz bluzki z długim rękawem.

Odzież jednorazowego użytku wykorzystywana jest wszędzie tam gdzie wymagane jest bezpieczeństwo oraz wysoka higiena pracy: w firmach produkujących i przetwarzających żywność, zakładach kosmetycznych oraz farmaceutycznych, w fabrykach procesorów oraz elektroniki, służbach zarządzania kryzysowego (ratownictwa chemicznego i bakteriologicznego). Na odzież roboczą jednorazowego użytku składają się wszelkiego rodzaju kombinezony, czepki, rękawiczki oraz ochraniacze na buty.

Więcej…

Niemal 90% polaków zdolnych do pracy codziennie udaje się do swojego zakładu pracy, firmy w której są zatrudnieni by oddać się swojej profesji i wykonywać świetną robotę.

Każdy fach wymaga innej odzieży roboczej. Od ubrań urzędników urzędników, biznesmenów, przedsiębiorców wymaga się elegancji, zaś oni od swoich ubrań wymagają również wygody.

Co innego gdy w grę wchodzi praca na stanowiskach, gdzie niejednokrotnie narażamy swoje zdrowie. W takim przypadku nieodzowna jest odzież robocza, tak różna jak różne są zawody wykonywane przez ludzi. Inne wymagania musi spełniać odzież używana przez mechaników, inne przez spawaczy. W co innego muszą być ubrani górnicy, hutnicy, stoczniowcy, budowlańcy czy służby drogowe. Od ich odzieży wymaga się nie tylko wygody i wysokiej jakości oraz wytrzymałości na warunki w jakich przyszło danemu człowiekowi pracować.

Więcej…

Zawody bezpieczne i niebezpieczne

Zawody wykonywane przez człowieka, możemy podzielić na dwie grupy - bezpieczne i...

Wybieramy ubrania robocze

Na rynku jest wiele hurtowni odzieży roboczej, istnieją one także w Internecie. ...

Szkolenia BHP

Każdy, kto rozpoczyna swoją karierę zawodową i nigdy wcześniej nie pracował, z p...

Standardy BHP

O czym każdy pracownik powinien wiedzieć? Na pewno o obowiązkach jakie ma wykon...

Nauka dzięki zastosowaniu komputera

Tradycyjne formy nauczania są coraz częściej wypierane przez inne, bardziej wyg...

Projektowanie stron WWW

Każda strona internetowa, zanim zostanie wstawiona w zasoby sieci, jest skrzętnie projektowana przez uprawnioną do tego osobę, a przede wszystkim znającą się na rzeczy.

Do takiego rodzaju pracy, służą odpowiednie programy graficzne, które służą również do samego projektowania stron, a co za tym idzie, również do osadzania jej w Internecie. Chyba każdy, kto przegląda zasoby Internetu, chciałby mieć swoją stronę w sieci. I dziś taka możliwość, stoi przed nami otworem, gdyż zasoby sieci oferują nam dziś projektowanie stron, www, nawet, jeśli nie znamy się konkretnie na rzeczy. Choć takich ofert jest duże, nie każde będą dla nas korzystne.

Więcej…
Zalety posiadania strony

Nie od dziś wiadomo, że Internet, to ogromna zaleta, dla osób, które poszukują ciągle informacji. Każda strona, która zawiera wartościowe informację, jest również bardzo przydatnym narzędziem, do poszukiwania informacji, jak również do zaistnienia w Internecie.

Warto, więc posiadać własną witrynę w Internecie, gdyż niesie to za sobą ogromne zalety, które wpływają korzystnie na nasze sukcesy w sieci. Posiadanie strony, pozawala nam dotrzeć do szerokiego grona osób, które w praktyce mają stać się naszymi konsumentami czy też mają przeglądać zawartość naszej strony.

Więcej…
Promocja w sieci

Każda strona internetowa, która jest tworzona dla firm lub osób prywatnych, aby mogła zaistnieć w sieci powinna być należycie promowana.

Promocja sieci przyczyni się bez wątpienia do sukcesu firmy. Strony internetowe promowane są w przeróżny sposób, a mianowicie mogą tego dokonywać specjalne firmy, jednak tego rodzaju usługa kosztuje. Istnieje również możliwość promowania stron internetowych za pomocą własnej wiedzy i umiejętności.

Więcej…
Projektowanie stron

Oprócz profesjonalistów w dziedzinie projektowania stron są również osoby, dla których nie jest to źródło utrzymania a pasja.

Wiele osób traktuje tworzenie stron internetowych, jako hobby nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę jest to doskonały pomysł na biznes, który przyniesie bardzo wysokie zyski. Jednak pasjonaci są i będą, ale to i dobrze gdyż strony internetowe tworzone przez takie osoby są perfekcyjne, bo tworzone z pasją.

Więcej…
Dostęp do stron WWW

Oprócz zalet strony internetowe posiadają również wady. Jedną z najczęściej wskazywanych jest ograniczony dostęp przez ludzi w starszym wieku.

Choć technologia idzie na przód i ludzie rozwijają swoje umiejętności to jednak osoby starsze niekoniecznie korzystają z informacji zawartych na stronach internetowych. Dlatego ważne jest by przedsiębiorstwo w swojej działalności nie ograniczało się tylko i wyłącznie do takiej promocji. Mimo popularności Internetu nie należałoby ograniczać się tylko do tego rodzaju promocji.

Więcej…
Systemy CMS

Coraz więcej osób prowadzi w Internecie własny pamiętnik czy po prostu dziennik. Cała ta forma opiera się na systemach zarządzania treścią ( systemy CMS ), dzięki czemu, prowadzenie takiego dziennika jest proste i bardzo przyjemne.

Potocznie mówimy o takim dzienniku po prostu blog i jest to nazwa poprawna, gdyż to właśnie blog, opiera się na systemach zarządzania treścią, a są nimi niewątpliwie Wordpress, Joomla czy Drupal. Praktycznie każdy portal zapewnia dziś możliwość stworzenia własnego bloga, a taka możliwość to dzieło systemów do zarządzania treścią.

Więcej…
Funkcjonalność strony

Firmowa strona w sieci to już podstawa. Każde poważne przedsiębiorstwo zainwestowało w tę formę reklamy, gdyż jest po prostu skuteczna.

Jednak branże się od siebie różnią, więc ich strony również posiadają bardzo różną funkcjonalność. Oczywiście, wiele je także łączy. Na żadnej firmowej witrynie nie może zabraknąć danych kontaktowych firmy. Klient przecież musi jakoś do nas trafić, więc brak takich informacji dyskwalifikuje nas już na starcie.

Więcej…
Zarządzanie stroną

Prowadzenie strony internetowej stało się potrzebą każdej firmy. Jednak nie każde przedsiębiorstwo stać na utrzymanie dodatkowej osoby, która będzie opiekować się naszą wizytówką w sieci.

Tyczy się to szczególnie mniejszych przedsiębiorstw, gdzie czasami ciężko związać koniec z końcem.

Dlatego ważne, aby zlecając stworzenie strony, zadbać o dobry i prosty w obsłudze CMS.

Więcej…
Grafika komputerowa

Myśląc o grafice komputerowej od razu mamy przed oczami ładną stronę internetową. Dla wielu osób, stworzenie takiej grafiki wydaje się być prostym zadaniem.

Uważają oni, że wystarczy nieco zmysłu estetycznego i program do tworzenia. Oczywiście taki tok myślenia jest błędny. Powyższe wystarczy do tego, aby zacząć amatorską zabawę z tą dziedziną. Żeby tworzyć grafiką godną uwagi potrzeba ogromnej wiedzy, umiejętności i wyczucia.

Więcej…
Grafika na stronie

Strony WWW to dość skomplikowane pliki tekstowe. Tak, tak. Tekstowe. To że widzimy je w takiej a nie innej formie to zasługa przeglądarek internetowych oraz magicznej pracy grafików.

Jednak ich praca jest często niedoceniania. A warto wiedzieć, że grafika, która budzi zaufanie pozwala na przyciągnięcie kolejnych użytkowników. Jest to niezwykle ważne, szczególnie wtedy gdy prowadzimy stronę komercyjną. Właśnie od ruchu na stronie zależą nasze zarobki, więc lepiej zainwestować w grafikę nieco gotówki.

Więcej…

Projektowanie stron WWW

Każda strona internetowa, zanim zostanie wstawiona w zasoby sieci, jest skrzętn...

Kursy komputerowe dla seniorów

Obecnie osoby w wieku emerytalnym coraz chętniej spędzają czas poza domem. Minęły już czasy, gdy jedynymi zajęciami emeryta były opieka nad wnukami i odwiedzanie lekarzy.

Współcześni emeryci stają się coraz bardziej aktywni, chętnie spotykają się ze znajomymi, zapisują się na uniwersytety trzeciego wieku i w miarę swoich możliwości uprawiają także sport.

Ich świadomość zdrowotna jest dużo wyższa niż kilkanaście lat temu. Właśnie, dlatego emeryci chętnie chodzą na spacery, wyjeżdżają na wycieczki, dbają o dietę i utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Emeryci po zaprzestaniu pracy zawodowej nie spoczywają na laurach tylko chcą dalej się rozwijać, aby nadążać za zmianami technologicznymi oraz ćwiczyć swój umysł, którego możliwości jak wiadomo spadają wraz z wiekiem.

Więcej…
Szkoła specjalna czy integracyjna

Rodzice dzieci niepełnosprawnych posyłając swojej dziecko do szkoły, często mają dylemat: wybrać szkołę specjalna czy integracyjną?

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale wybór placówki jest również uzależniony od stopnia niepełnosprawności dziecka i jego umiejętności społecznych. Szkołą specjalna jest placówka, w której uczą się tylko dzieci niepełnosprawne. Maluchy mają więc wspólne problemy, pomagają sobie nawzajem, w zależności od swoich potrzeb i możliwości. W takiej szkole można równie zliczyć na zwiększona pomoc ze strony wychowawców, każde dziecko jej przecież potrzebuje.

Więcej…
Edukacja dzieci niepełnosprawnych

Każde niepełnosprawne dziecko ma prawo do nauki, nikomu nie można odmawiać zdobywania wiedzy tylko dlatego, że jest niewidomy, porusza się na wózku inwalidzkim lub boryka się z jeszcze innym rodzajem niepełnosprawności.

Każde dziecko powinno mieć zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju. W przypadku dzieci niepełnosprawnych często są to specjalne warunki, które państwo musi zapewnić młodym obywatelom. Należy dla nich dostosować nie tylko budynku szkół, ale również program i treści programowe, przystosować pomoce naukowe i podręczniki.

Więcej…
Angielski dla dzieci

Świat ciągle idzie naprzód, wciąż docierają do nas kolejne rewelacje na temat nowych badań, odkryć i wynalazków. Trudno nadążyć za tempem przemian dokonujących się w każdej dziedzinie.

Technologie, które jeszcze wczoraj były szczytem nowoczesności, dziś już odchodzą do lamusa. Aby zmienić ten smutny stan rzeczy, dziś już nawet przedszkola wprowadzają angielski dla dzieci. Wiadomo, że młody umysł jest bardzo chłonny i maluch bardzo szybko przyswajają sobie nowe wiadomości. Bez niepotrzebnej nieśmiałości wypróbowują też nowe umiejętności. Dlatego angielski dla dzieci to bardzo dobry pomysł.

Więcej…
Edukacja a bycie artystą

Bycie artystą w dzisiejszych czasach wcale nie jest proste. Wiele osób marzy o karierze artysty, ale wybicie się i przede wszystkim przetrwanie wcale nie jest takie łatwe.

Jeśli podchodzimy do bycia artystą bardzo poważnie, warto zacząć już od gruntownej i kierunkowej edukacji. Można posłać dziecko do szkoły artystycznej, która pozwoli mu na naukę przedmiotów ogólnych jak i tych, które zgodne są z zainteresowaniami małego artysty.

W przypadku talentu muzycznego, dziecko może rozpocząć naukę w szkole muzycznej od szkoły podstawowej. Pierwszy stopień szkoły muzycznej odpowiada bowiem posiadaniu wykształcenia podstawowego.

Więcej…
Rodzaje szkół średnich

Szkoła średnia nie jest w polskim systemie szkolnictwa szkołą obowiązkową. Uczeń może zakończyć edukację na szczeble podstawowym, chodząc jedynie do szkoły podstawowej czy gimnazjum.

Nie mniej jednak, coraz więcej młodych osób decyduje się na pójście do szkoły średniej i zdobycie kolejnego stopnia wykształcenia. Jest kilka rodzajów takich szkół średnich. Pierwszy z nic to liceum ogólnokształcące. Po ukończeniu szkoły młody człowiek przystępuje do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu otrzymuje świadectwo maturalne. Absolwent otrzymuje ogólne wykształcenie średnie i może podąć naukę w szkole policealnej czy na studiach wyższych.

Więcej…

Statystyki

Odsłon : 353440

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Copyright www.edukan.pl